NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

Porady dla pracowników


Zanim zaczniesz szukać nowej pracy w Wadowicach, uporządkuj informacje o sobie

Zanim zaczniesz szukać nowej pracy w Wadowicach, uporządkuj informacje o sobie

Poszukiwania pracy mogą zająć ci naprawdę wiele dni. Mimo doskonałego CV, bogatego doświadczenia i świetnego wykształcenia może dojść do sytuacji, że żadna firma nie będzie chciała z tobą nawiązać współpracy. Dlaczego twój telefon milczy? Dlaczego nikt do ciebie nie dzwoni? Być może nie zadbałeś o swój wizerunek w sieci. Czas to zmienić.
A może zostaniesz modelem?

A może zostaniesz modelem?

O modelach w mediach pojawia się mniej informacji niż o modelkach. Nie oznacza to jednak, że panowie wykonujący ten zawód nie mają się dobrze. Moda męska podlega tak samo dynamicznym zmianom jak moda damska. W efekcie zapotrzebowanie na modeli jest duże. Którzy panowanie mają szansę na karierę w modelingu? Jakie predyspozycje musi mieć model, by zainteresowały się nim polscy i zagraniczni projektanci mody czy agencje reklamy?
Jak zostać brokerem?

Jak zostać brokerem?

Osoby, które ukończyły szkołę średnią, często zastanawiają się, co dalej. Możliwości jest wiele. Ważne jednak, by zawód był dopasowany do ich umiejętności i zainteresowań. Ci, którzy myślą o tym, by związać się ze światem finansów, mogą wybierać wśród profesji związanych z bankowością, ubezpieczeniami czy giełdą. Broker to jedna z możliwości. Jakie są obowiązki takiego pracownika?
Kreatywność - klucz do sukcesu?

Kreatywność - klucz do sukcesu?

Są zawody, w których kreatywność jest niezbędna, są również takie, w których pracownicy nie muszą wykazać się pomysłowością. Jeżeli wykonujesz zawód, w którym świeże pomysły są mile widziane, to powinieneś wiedzieć, jak pobudzać swoją kreatywność.
Poprzednie miejsca pracy w CV - co musisz wiedzieć?

Poprzednie miejsca pracy w CV - co musisz wiedzieć?

Większość osób poszukujących zatrudnienia nie ma problemu z napisaniem CV. To dokument, w którym należy przedstawić fakty dotyczące swojego wykształcenia czy zawodowego doświadczenia. Ponieważ na podstawie tego dokumentu potencjalny pracodawca będzie decydował o zaproszeniu kandydata na rozmowę kwalifikacyjną lub odrzuceniu jego kandydatury, dobrze wiedzieć, jakie informacje należy zawrzeć w CV.Większość osób poszukujących zatrudnienia nie ma problemu z napisaniem CV. To dokument, w którym należy przedstawić fakty dotyczące swojego wykształcenia czy zawodowego doświadczenia. Ponieważ na podstawie tego dokumentu potencjalny pracodawca będzie decydował o zaproszeniu kandydata na rozmowę kwalifikacyjną lub odrzuceniu jego kandydatury, dobrze wiedzieć, jakie informacje należy zawrzeć w CV.
Biurko - jak powinno wyglądać twoje?

Biurko - jak powinno wyglądać twoje?

Pracownicze biurko to dla wielu pracowników przestrzeń, która musi być dostosowana do ich potrzeb. Nic dziwnego – to właśnie przy nim spędzają co najmniej 8 godzin dziennie. By na biurku dobrze się pracowało, powinno ono być nie tylko solidne, lecz także dobrze wyposażone. Co koniecznie musi znaleźć się na biurku? Jak wybrać idealne biurko?
Tłumacz - z pasji do języków obcych

Tłumacz - z pasji do języków obcych

Praca tłumacza polega na tłumaczeniu m.in. dokumentów czy książek. By pracować sprawnie, tłumacze najczęściej pracują… na dwóch monitorach jednocześnie. Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o pracy osób zajmujących się zawodowo przekładem.
Detektyw - praca, która się nie nudzi

Detektyw - praca, która się nie nudzi

Agencje detektywistyczne działają w każdym większym mieście Polski. Na czym polega codzienna praca detektywa? Kto ma szanse na to, by nim zostać?
Urlop wychowawczy a prawa rodzicielskie

Urlop wychowawczy a prawa rodzicielskie

Urlop wychowawczy jest jednym z kilku urlopów związanych z macierzyństwem i opieką nad dzieckiem, ale to, czy rodzice zdecydują się skorzystać z niego zależy wyłącznie od nich. Co w sytuacji, gdy jedno z rodziców zostało pozbawione praw rodzicielskich?
Jeden zawód czy kilka?

Jeden zawód czy kilka?

Wybierając zawód najczęściej nie myślimy o porażkach, ale spektakularnej karierze. Niestety, plany często rozmijają się z rzeczywistością. To główny powód, dla którego warto pomyśleć o zdobyciu dodatkowych uprawnień lub posiadaniu więcej niż jednego zawodu.
Rozmowa kwalifikacja - ty również możesz zadać pytania!

Rozmowa kwalifikacja - ty również możesz zadać pytania!

Większość kandydatów poszukujących zatrudnienia doskonale wie, jak ważne jest przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej. Nie wszyscy pamiętają jednak, że ten punkt rekrutacji to również szansa, by lepiej poznać swojego przyszłego pracodawcę.
Rodzaje urlopów

Rodzaje urlopów

W Kodeksie pracy można znaleźć informacje nie tylko o obowiązkach i uprawnieniach pracodawcy, lecz także pracowników. Ci drudzy mają np. prawo do urlopu. W praktyce jednak mowa tu o różnych urlopach, nie tylko tym najpopularniejszym, czyli wypoczynkowym.
Kiedy udać do agencji doradztwa personalnego?

Kiedy udać do agencji doradztwa personalnego?

Działają na rynku od wielu lat, ale dla wielu wciąż są zagadką. Do agencji doradztwa personalnego, gdyż o nich mowa, warto udać się nie tylko wówczas, gdy poszukuje się zatrudnienia. Doradca pomoże również w zaplanowaniu ścieżki kariery. A to może pomóc choćby przy przeglądaniu publikowanych ofert pracy.
Między pracodawcą a pracownikiem. Czy agencje pośrednictwa pracy są koniecznością?

Między pracodawcą a pracownikiem. Czy agencje pośrednictwa pracy są koniecznością?

Agencje pośrednictwa pracy na stałe wpisały się w obraz polskiego rynku pracy, ale nie wszyscy poszukujący zatrudnienia z nich korzystają. Co warto wiedzieć o ich działaniu? Dlaczego agencje pośrednictwa pracy nie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród bezrobotnych?
Jak zacząć poszukiwanie pracy?

Jak zacząć poszukiwanie pracy?

Wydaje się, że szukanie pracy to żadna filozofia – wystarczy otworzyć serwis z ogłoszeniami. Wielu bezrobotnych ma jednak problem z rozpoczęciem poszukiwania posady. Dlaczego? Czy to obawa przed porażką, lenistwo czy może coś jeszcze?
A może firma na próbę?

A może firma na próbę?

Wyobraź sobie, że możesz otworzyć firmę na próbę, aby sprawdzić, czy jej prowadzenie będzie się opłacało. Projekt jest już gotowy. Jeżeli zostanie przegłosowany, każdy zainteresowany będzie mógł spróbować swoich sił jako przedsiębiorca i to minimalnym kosztem.
+50 na rynku pracy

+50 na rynku pracy

Pracownicy w wieku +50 mają olbrzymi problem z odnalezieniem się na rynku pracy. Utrata posady, do której przychodzili przez kilkanaście lat i mobilny rynek pracy nie wpływa pozytywnie na ich poszukiwania odpłatnego zajęcia. W jaki sposób szukać zatrudnienia w tym wieku?
Gdzie zarobisz najwięcej?

Gdzie zarobisz najwięcej?

Jednym z podstawowych celów, dla jakich każdy z nas podejmuje pracę, jest wynagrodzenie. To może być zróżnicowane z uwagi na wiele czynników. Na mapie Polski wyraźnie odznacza się stolica ? to właśnie tam wynagrodzenie za pracę otrzymywane przez pracowników jest najwyższe.
Podstawowe obowiązki pracownika

Podstawowe obowiązki pracownika

Nawiązanie stosunku pracy z pracodawcą zobowiązuje pracownika nie tylko do świadczenia pracy, ale również wypełniania innych obowiązków. O jakich obowiązkach mowa? O czym powinien pamiętać każdy zatrudniony? I gdzie mogą być uregulowane obowiązki pracownicze?
Przywrócenie do pracy można wyegzekwować

Przywrócenie do pracy można wyegzekwować

Pracownik, który został niezgodnie z prawem zwolniony z pracy, może dochodzić swoich roszczeń przed sądem pracy. Niestety, pracodawca, który przegrał nie zawsze wywiązuje się z obowiązku, jaki został przez niego nałożony wyrokiem sądu. W jaki sposób zatrudniony może wyegzekwować korzystne dla siebie orzeczenie sądu?
Urlop okolicznościowy

Urlop okolicznościowy

Każdemu pracownikowi przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego. Ustawodawca przewidział jednak także i inne formy urlopu, w tym urlop okolicznościowy. Jest to płatne zwolnienie, które przysługuje w związku z zaistnieniem szczególnych okoliczności. W jaki sposób i kiedy należy starać się o urlop okolicznościowy?
Minimalna treść umowy o pracę

Minimalna treść umowy o pracę

Ustawodawca pozostawia dużą swobodę zainteresowanym stronom w zakresie formułowania treści umowy o pracę. Trzeba jednak pamiętać o obligatoryjnych punktach, na które wskazuje treść Kodeksu pracy. Jaka powinna być minimalna treść umowy o pracę, aby na linii pracownik-pracodawca nie dochodziło do nieporozumień?
Ochrona przed wypowiedzeniem umowy o pracę nie dla każdego

Ochrona przed wypowiedzeniem umowy o pracę nie dla każdego

Niektóre grupy pracowników skorzystać mogą ze specjalnej ochrony przed wypowiedzeniem umowy o pracę. Ustawodawca zapewnia im to przez ustanowienie odpowiednich przepisów w Kodeksie pracy, jak i szczegółowych aktach prawnych. Kto może skorzystać z takiej ochrony?
PRACA W MIASTACH
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2018