NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA FRYDRYCHOWICE - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Frydrychowice

OFERTY PRACY FRYDRYCHOWICE OKOLICE

KIEROWCA KAT. C
zawód: kierowca rodzaj: praca stała
Andrychów
2018-01-18
KIEROWCA MIĘDZYNARODOWY KAT. C+E
zawód: kierowca rodzaj: praca stała
Andrychów
2018-01-18
Operator koparki, koparko-ładowarki
zawód: operator maszyn rodzaj: praca stała
Andrychów
2018-01-18
Pracownik Produkcyjny
zawód: operator maszyn rodzaj: praca stała
Białka
2018-01-23
PRACA W MIASTACH

Frydrychowice - wieś znajdująca się w województwie małopolskim, w powiecie wadowickim, w gminie Wieprz. Mieści się na Pogórzu Śląskim, nad potokiem Frydrychówka. Wieś mieści się około 8km od Wadowic i przebiega przez nią szosa Wieprz - Wadowice. Nazwa pierwszy raz pojawia się w 1325 roku. Pochodzenie nazwy wsi pochodzi od imienia Friedrich lub Frydrych. Wieś jest położona na wysokości 270 m n.p.m. W okresie od 1975 - 1998 roku administracyjnie należała do województwa bielskiego.

W XV wieku istniał tutaj kościół, jednak nie został zachowany. W jego miejscu został zbudowany kościół (lata1929-1931) pod wezwaniem św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała. Do zabytków zaliczyć można tylko przydrożne kapliczki oraz tzw. "Wielki dwór" i jego zabudowania. Z Frydrychowic pochodzi Karol Pustelnik, który był artystą malarzem i członkiem tzw. Grupy Krakowskiej II (Grupa powstała po II wojnie światowej i nawiązująca do Grupy Krakowskiej).

Frydrychowice są związane z Wadowicami, gdzie mieszkańcy załatwiają większość spraw urzędowych, oświatowych i opieki zdrowotnej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2018