NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA FRYDRYCHOWICE - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Frydrychowice

OFERTY PRACY FRYDRYCHOWICE OKOLICE

Sprzedawca
zawód: sprzedawca rodzaj: praca stała
Andrychów
2018-03-28
Stolarz / Pomocnik Stolarza
zawód: stolarz rodzaj: umowa o pracę
Andrychów
2018-04-13
Ślusarz narzędziowy
zawód: ślusarz rodzaj: umowa o pracę
Kęty
2018-04-20
PRACA W MIASTACH

Frydrychowice - wieś znajdująca się w województwie małopolskim, w powiecie wadowickim, w gminie Wieprz. Mieści się na Pogórzu Śląskim, nad potokiem Frydrychówka. Wieś mieści się około 8km od Wadowic i przebiega przez nią szosa Wieprz - Wadowice. Nazwa pierwszy raz pojawia się w 1325 roku. Pochodzenie nazwy wsi pochodzi od imienia Friedrich lub Frydrych. Wieś jest położona na wysokości 270 m n.p.m. W okresie od 1975 - 1998 roku administracyjnie należała do województwa bielskiego.

W XV wieku istniał tutaj kościół, jednak nie został zachowany. W jego miejscu został zbudowany kościół (lata1929-1931) pod wezwaniem św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała. Do zabytków zaliczyć można tylko przydrożne kapliczki oraz tzw. "Wielki dwór" i jego zabudowania. Z Frydrychowic pochodzi Karol Pustelnik, który był artystą malarzem i członkiem tzw. Grupy Krakowskiej II (Grupa powstała po II wojnie światowej i nawiązująca do Grupy Krakowskiej).

Frydrychowice są związane z Wadowicami, gdzie mieszkańcy załatwiają większość spraw urzędowych, oświatowych i opieki zdrowotnej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2018